Haber

Alanya’da 2 çocuğunu öldüren Ukraynalı babanın yargılanmasına başlandı

Antalya’nın Alanya ilçesinde 2 çocuğunu öldürdüğü, eşini de öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla dava açılan Ukraynalı sanığın yargılanmasına başlandı.

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki birinci duruşmaya, müşteki anne Yulia Navrotska katılmazken Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatları ile sanık avukatı duruşmaya geldi.

Tutuklu sanık O.N. (38) ise duruşmaya Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Mahkeme heyetinin kimlik tespitinin akabinde sanık O.N, olayı tam olarak hatırlamadığını söyledi. Hala depresyonun devam ettiğini ileri süren O.N, “Psikolojik olarak çok kötü durumdayım. Bu konuda çok fazla diyeceğim bir şey yok. O gün ve hala kendimde değilim.” sözlerini kullandı.

Sanık avukatı da sanığın akıl sıhhatinin tespiti için isimli tıp raporunun beklenmesini talep etti.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatları ise sanığın savunmalarının cürümden kurtarılmaya yönelik olduğunu belirterek, “Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Mahkeme heyeti, müşteki anne Yulia Navrotska’nın ifadesinin alınmasına ve sanığın akıl sağlığıyla ilgili raporun beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde 21 Mayıs’ta 4 yaşındaki oğlu K.N. ile 6 yaşındaki kızı T.N’yi bıçakla öldürüp, eşini de yaralayan O.N. polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu